fbpx
Miks BabyCool püree on sügavkülmutatud

Miks BabyCool püree on sügavkülmutatud?

Kuumtöötlemise käigus võib osa vitamiine hävida, eriti C-vitamiin ja folaadid. Vitamiinide kaotust on võimalik vähendada, kui köögivilju keedetakse lühikest aega, vähese veega, ning kasutatakse ära keeduvesi supi või kastme valmistamisel. Mineraalainete kaod on keeduvee ära kasutades praktiliselt olematud. Sellest johtuvalt on BabyCooli püreekuubikud kuumtöödeldud nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik (just toiduohutuse jaoks). Osadel puhkudel, kus toorainele vett lisame, saame ka keeduvee ära kasutada. Suvikõrvitsa- ja kõrvitsapüreele me vett ei lisagi, pigem eemaldame nende oma seest tulevaid vedelikke, kuna muidu oleks püree nagu mahl.

Viljade koorimine võib vähendada kemikaalide jääke, kuid sellega kaasneb vitamiinide ja mineraalainete kaotus. Pestes köögivilju hoolikalt või eelistades kohalikke vilju, saab kemikaalide kogust vähendada. Seepärast BabyCooli toodetes ongi eestimaised mahedad köögi-, juur- ja puuviljad, marjad. Osade toorainete puhul kahjuks ei saa koorimist ära jätta, kuid millel on tehniliselt võimalik ning mõistlik, jätame tooraine koorimata. Näiteks suvikõrvits, puuviljad, marjad.

Puu- ja köögiviljade vitamiinisisaldus väheneb pärast koristust ensümaatiliste lagunemisprotsesside tõttu. Õige säilitamine on oluline, sest valguse, õhu ja soojuse mõjul toimub toitainete kadu. Külmutamine on sobiv meetod pikaajaliseks säilitamiseks, kus vitamiinikadu on väike. Just seetõttu on BabyCool tooted ka sügavkülmutatud. Esiteks see välistab topelt keetmise ja pastöriseerimise toodetele ning teiseks tooteid sügavkülmas hoides on vitamiinide kadu oluliselt väiksem.

Üldiselt on kõik värsked puu- ja köögiviljad head, kuigi töötlemise käigus võib vitamiinisisaldus väheneda. Konserveeritud vilju, eriti neid suhkruga lisatud kompottides või soolaga marineeritud, tasub tarbida tagasihoidlikult. Beebide toidu seeski ei soovitata enne aastaseks saamist soolasid, suhkruid kasutada. Maitsestada toitu maitserohelise ning kvaliteetsete õlide ja võiga.

 

Kasutatud materjal:
https://toitumine.ee/kuidas-tervislikult-toituda/toidusoovitused/puu-ja-koogiviljad/mis-juhtub-viljadega-tootlemisel

 

Retsepti ideid leiad:
https://babycool.ee/uudised/category/retseptid/

0
Ostukorv