fbpx
BabyCool lisatoitu

Millal on õige aeg anda beebile lisatoitu?

Millal on õige aeg anda beebile lisatoitu? Kui laps on rinnapiimatoidul, siis lisatoiduga võiks alustada alles beebi seitsmendal elukuul. Esimesed kuus kuud on parim toit lapsele rinnapiim. Lisaks on see kõige mugavam ja odavam toit ning laps saab kätte kõik vajaliku, sealhulgas piisavalt vett. Sel ajal võiks juurde anda ainult D-vitamiini.

Seitsmendal elukuul muutub laps oluliselt aktiivsemaks ja rinnapiim ei kata enam tema päevast energiavajadust. Kui näed, et lapsel on huvi toidu vastu juba suur ja ta saadab sinu suutäisi söögi ajal, siis on küll juba õige hetk teha esimene püree lapsele soojaks ning hakata maitsma.

Millal alustada kui beebi ei saa rinnapiima?

Juhul kui lapsele pole võimalik anda rinnapiima, siis võib lisatoiduga alustada ka juba 4kuuselt. Tavaliselt on selle põhjusteks näiteks emale määratud teatud ravimid või et piima ei teki piisavalt. Viimasel juhul peaks kindlasti konsulteerima ka imetamisnõustajaga, sest probleem võib olla lahendatav, vaata lisaks Imetamisnõustaja: mida teha, kui arvad, et rinnapiima ei jätku

Alusta köögiviljapüreest.

  • Alusta ühest toiduainest ja anna mõned päevad aega harjuda, enne kui võtad järgmise. Edaspidi võid kõiki neid toiduaineid, millega laps on harjunud, omavahel kokku segada.
  • Beebi esimeseks toiduks on parimad kõrviks ja suvikõrvits, peale neid pastinaak, porgand, baklažaan, lillkapsas, brokoli, kartul, nuikapsas, maapirn.
  • Esimene söögikord võiks olla ennelõunasel ajal laps peaks olema terve.
  • Kogused algavad iga uue toiduaine puhul ühest teelusikatäiest esimesel päeval ning suurenevad tasapisi vastavalt lapse isule – laps tunneb ise oma vajadusi ja ei jäta ennast nälga.
  • Koos lisatoiduga paku lapsele ka vett juua.
  • Kui laps on rahutu või kõht lahti, jäta ajutiselt ära kogu lisatoit ja oota paar päeva, sel ajal anna ainult rinnapiima.

Esialgu tee püree vedelam, lisa vedeldamiseks kas keedetud vett või rinnapiima. Tee püree kohalikust maheköögiviljast kas aurutades või keetes seda vähese vedelikuga. Kellel pole vajalikku toorainet või aega, siis BabyCooli sügavkülmutatud püreed on väga mugav ja täisväärtuslik toit sinu lapsele. Arvesta, et purgitoidud on olulisel kaotanud oma väärtust tänu mitmekordsele kuumutamisele. Lähemalt sellest, mida lapsele anda kui esialgne tutvus lisatoiduga on tehtud, saad lugeda siit- https://babycool.ee/beebide-toitumine/

 

Vaata ka videot antud teemal: 

Millal on õige aeg anda beebile lisatoitu?

 

Kaia Sink

Kolme lapse ema ja BabyCooli asutaja

 

0
Ostukorv